babels logo
| | | |
Agenda
+ Babels meetings

Event-related
+ European SF
+ World Social Forum
+ FAME 2012 Alternative World Water Forum
+ Babels Intl. Meeting
+ Archives

Localised
+ Argentina
+ Brasil
+ Colombia
+ France
+ Italia
+ México
+ Perú
+ Uruguay
+ Tunisie
+ Egypt
+ Nederland

Long-term
+ SitPrep didactic DVDs
+ Transtrad
+ Lexicons
+ Interpretation equipment

Participate with Babels!
+ Deutsch
+ English
+ Español
+ Français
+ Italiano
+ Português
+ ελληνικά
+ Pусский
+ Română
+ Hrvatski
+ Magyar
+ Nederlands
+ Polski
+ Català
+ Latviešu


 Ana sayfa > Event-related > European SF > FSE-ESF 2004 > Babels @ the ESF

[ de el en es fr it pl pt ru tr ]

Gönüllü çevirmenler için çağrı

Avrupa Sosyal Forum’unun Parçası Olabilirsiniz !
(Tarih: 26 Haziran 2004)

Babels Website http://www.babels.org

Eylül 2002’de, Floransa’ da gerçekleştirilen Avrupa Sosyal Forumu’nda (ASF) karşılaşılan ihtiyaç nedeniyle oluşturulan ve 2002 ve Paris’te gerçekleştirilen 2003 ASF’lerine ek olarak 2004 Mumbai Dünya Sosyal Forumunda çevirmenleri organize etmiş olan babels gönüllü çevirmenlerden oluşan uluslararası bir ağdır.

Babels at the ESF 2004

(http://www.fse-esf.org)

ASF’u globalleşme, ırkçılık, yoksulluk veya sürdürülebilir kalkınma gibi her biçim ve ölçekteki sosyal, politik, kültürel, ve çevresel konular hakkında büyük tartışma ve toplantılar için cok-dilli bir alandır. Karşılıklı anlamayı ve kültürler arası diyaloğu sağlıyabilmek için tercüme ASF’u için yaşamsal önemdedir. Porto Alegre Dünya Sosyal Forumunda ortaya konan anlayış çerçevesinde, üçüncüsü gerçekleştirilecek ASF’de halihazırda varolan düzenin alternatiflerini tartışmak üzere on binlerce katılımcı bir araya gelecektir.

14-17 Ekim tarihlerinde Londra’da gerçekleştirilecek ASF 2004 için gönüllü çevirmenlere ihtiyaç vardır. www.babels.org. adresinde başvurbilirsiniz.

Babels’in amaçları

 Herkes için kendini, kendi seçtiği dilde, ifade hakkını temin etmek.
 Çeşitli sosyal hareketler ve yurtttaş inisiyatifleri arasında düşüncelerin paylaşılmasına ve kültürel baskı mekanizmaları içinde dilin oynadığı rol üzerine olan tartışmalara katkı sağlamak.
 Kişisel yetenek ve bilgilerini sosyal forumların prensiplerine bağlı sosyal hareketler ve yurttaş inisiyatifleri arasında ki bilgi ve tecrübe akışını sağlamak ve bu gruplar arasında uluslararası düzeyde koordinasyon sağlamak yollarıyla, bahsedilen grupların yararına kullanmak isteyen gönüllü çevirmenler arasında uluslararası bir ağ olmak.
 Uluslararası bir koordinasyon ile organize edilen Sosyal Forumlar ve bunlarla ilişkili uluslararası küreselleşme karşıtı aktivitelere, babels’ın kaynakları ve ihtiyaçlar oranında katılım sağlamak.

Avrupa Sosyal Forumu’nda Çevirmenlik

Eğer deneyimli veya yeni başlayan profesyonel bir tercümansanız yada tercüman degilseniz bile kendi anadilinizden başka en az bir dili yeterli derecede kullanabiliyor ve sosyal forumların başarısına katkıda bulunmak istiyorsanız Babels ağına katılın !

ASF’na Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinden olan katılımı artırma çabalarımız çerçevesinde ilgili dil becerilerine sahip çevirmenler arıyoruz. Buna ek olarak ASF’nda erişilebilirliği arttırmak için işaret dili bilen çevirmenlere de ihtiyaç vardır. Ulaşım ücretleri karşılanacak ve Londra’da barınma ve yemek sağlanacaktır.

http://www.babels.org{{ adressinden başvurunuz.

Babels ağı hakkında daha fazla bilgi ve online tartışmalara katılabilmek için http://www.babels.org/forum adressini ziyaret ediniz.

Babels-Transtrad
Turgut T.
HYPERLINK "http://www.babels.org/" www.babels.org - HYPERLINK "mailto:transtrad@babels.org" transtrad@babels.org

 
Basılacak sürüm Basılacak sürüm

Aynı bölümde

logo_spip firefox css xhtml | Özel alan problemes | Site planı | top