babels logo
| | | |
Agenda
+ Babels meetings

Event-related
+ European SF
+ World Social Forum
+ FAME 2012 Alternative World Water Forum
+ Babels Intl. Meeting
+ Archives

Localised
+ Argentina
+ Brasil
+ Colombia
+ France
+ Italia
+ México
+ Perú
+ Uruguay
+ Tunisie
+ Egypt
+ Nederland

Long-term
+ SitPrep didactic DVDs
+ Transtrad
+ Lexicons
+ Interpretation equipment

Participate with Babels!
+ Deutsch
+ English
+ Español
+ Français
+ Italiano
+ Português
+ ελληνικά
+ Pусский
+ Română
+ Hrvatski
+ Magyar
+ Nederlands
+ Polski
+ Català
+ Latviešu


 Strona główna > Event-related > European SF > FSE-ESF 2004 > Babels @ the ESF

[ de el en es fr it pl pt ru tr ]

Apel do tłumaczy wolontariuszy

Możesz uczestniczyć w Europejskim Forum Społecznym 2004!
(Data: 26 czerwca 2004)

strona internetowa Babels: http://www.babels.org

Babels jest siecią zrzeszającą tłumaczy wolontariuszy. Powstała w 2002 roku, na potrzeby Europejskiego Forum Społecznego we Florencji. W następnych latach zapewniła tłumaczenie na spotkaniach w Paryżu w 2003 roku i podczas Światowego Forum Społecznego w Bombaju w 2004 roku.

Babels na EFS 2004

(http://www.fse-esf.org)

Europejskie Forum Społeczne jest miejscem otwartych debat i spotkań na różnych szczeblach. W rozmowach poruszane są różne tematy - zagadnienia społeczne, polityczne, kulturowe i środowiskowe, takie jak globalizacja, rasizm, bieda i trwały rozwój. Tłumaczenia ustne są niezbędne dla wzajemnego zrozumienia i prowadzenia dialogu miedzy kulturami. Trzecie Europejskie Forum Społeczne zachowa ducha spotkania w Porto Allegre, podczas którego tysiące uczestników zebrało się po to, by wspólnie dyskutować o alternatywach dla istniejącego systemu.

Szukamy tłumaczy (ustnych i pisemnych) wolontariuszy, chcących wziąć udział w Europejskim Forum Społecznym 2004, które odbędzie się w Londynie od 14 do 17 października. Możecie się zapisać na stronie www.babels.org

Cele Babels

 Potwierdzić prawo każdego człowieka do wypowiadania się we własnym języku.
 Przyczynić się do dyskusji na temat roli, jaka odgrywa jezyk w mechanizmach dominacji kulturowej i w obiegu nowych idei pomiędzy różnymi ruchami społecznymi i obywatelskimi
 Być międzynarodową siecią tłumaczy wolontariuszy którzy chcieliby użyczyć swoich umiejętności i wiedzy na rzecz tych ruchow społecznych i obywatelskich, które działają według karty Forów Spolecznych: by umożliwić dzielenie się analizami i doświadczeniami oraz by móc koordynować działania na szczeblu międzynarodowym.
 By zaproponować, w zależności od zasobów sieci oraz od potrzeb, bezpośredni udział w organizacji Forum Spolecznego oraz międzynarodowych anty-globalistycznych wydarzeń z którymi są związane, organizowane przez międzynarodowy zespół.

Tłumaczenie ustne na EFS

Jeśli jesteś zawodowym tłumaczem (doświadczonym lub początkującym) lub jeśli, mimo że nie jesteś tłumaczem, znasz bardzo dobrze przynajmniej jeden język obcy i chcesz się przyczynić do powodzenia forum społecznego – przyłącz się do sieci Babels!

Chcemy, by coraz liczniejsi przedstawiciele krajów Europy Środkowej i Wschodniej mogli wziąć czynny udział w Forum. Dlatego też aktywnie poszukujemy kompetentnych tłumaczy ustnych i pisemnych. Poszukujemy także tłumaczy języka migowego, tak by EFS było dostępne dla coraz szerszego grona. Pokryjemy koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia w Londynie.

Zarejestruj się on-line: http://www.babels.org

Odwiedź nasze forum internetowe: http://www.babels.org/forum i dowiedz się więcej na temat sieci Babels. Weź udział w dyskusjach on-line.

 
Wersja do druku Wersja do druku

W tym samym dziale

logo_spip firefox css xhtml | Strefa prywatna problemes | Mapa strony | top